Steun jij de doelstellingen van de Werk- en Steungroep Kleuteronderwijs? Bekijk hier onze doelstellingen en word lid!

WSK-nieuws

Nieuwe visie op kleuteronderwijs

Op 1 april verscheen in het onderwijsblad Didactief (2025, volume 55, p.37) het artikel ‘Nieuwe visie op kleuteronderwijs’.
Een passage uit de samenvatting (https://didactiefonline.nl/artikel/nieuwe-visie-op-kleuteronderwijs):
* ‘proefproject Ontwikkelingsvolgend en Voorwaardenscheppend Onderwijs (OVO), een benadering met een sterke wetenschappelijke basis’.
Drie passages uit het artikel:
* ‘Kinderen ontwikkelen zich in verschillende psychologische fasen en het onderwijs zou hierop moeten aansluiten’;
* ‘[Kinderen] starten pas met de leerstof wanneer ze daar psychologisch aan toe zijn’ en
* ‘De kern van het voorwaardenscheppende aspect van Ontwikkelingsvolgend en Voorwaardenscheppend Onderwijs (OVO): het onderwijs legt een stevige basis zonder kinderen te forceren tot vaardigheden waarvoor zij nog niet rijp zijn’.

Related posts
NieuwsSymposiumWSK-nieuws

De laatste schoolweken, de klas is al bijna opgeruimd,

NieuwsWSK-nieuws

Verslag aanbieding WSK manifest aan Kamercommissie OCW (basisonderwijs)

NieuwsOVOSymposiumWSK-nieuws

Voorverkoop: WSK symposium 7 november 2026

NieuwsWSK-nieuws

WSK manifest aan Tweede Kamer

Klik HIER en word (steun-)lid van de WSK en
blijf op de hoogte via onze nieuwsbrief.